Blog inspirowany Copenhagen Cycle Chic.

O nasWrocław Cycle Chic promuje ideę korzystania z transportu rowerowego w mieście. Obala mity dotyczące wizerunku rowerzystów, bowiem korzystanie z roweru, jako codziennego środka komunikacji ma niesportowe oblicze. Ubieramy się nie na rower, ale DO biura, kina, teatru, pracy, szkoły, knajpy, czy też na spotkanie z przyjaciółmi, na randkę, na zakupy, ...etc. 
Rower wybierają ludzie dynamiczni i niezależni, jest to bowiem wyznacznik mobilności we współczesnej tkance miejskiej.Progresywnie myślące miasta o najwyższej jakości życia wskazywanej przez mieszkańców, to miasta o pro-rowerowej polityce transportowej. Blog popularyzuje ideę przestrzeni publicznej, w której hałas nie przekracza dopuszczalnych norm, oddycha się czystszym powietrzem, a dzieci mogą samodzielnie 
i bezpiecznie dostać się do szkoły. 
Celem Wrocław Cycle Chic jest zasadzenie tych idei na Wrocławskim gruncie (tudzież bruku).

Blog pokazuje różnorodne oblicza wrocławskich rowerzystów korzystających z infrastruktury zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, nie fotografujemy "chodnikowców", rowerzystów ubranych w kosmiczne skafandry ochronne, ani rowerzystów korzystających z kasków i innych amuletów.Więcej w temacie kasków dla miejskich rowerzystów niech powie sam Mikael Colville-Andersen, kopenhażanin, popularyzator idei Cycle Chic i współprowadzący bloga Copenhagen Cycle Chic:
Oficjalne stanowisko Europejskiej Federacji Cyklistów dotyczące kasków: link.

Jeśli zdarza Ci się zrobić zdjęcia wrocławskim rowerzystom i chcesz, żeby pojawiły się na blogu, to prześlij je na adres: cyclechicwro@gmail.com 

Mile widziane są również zdjęcia z Waszych podróży po rowerowych miastach!

Wyjątkowe podziękowania należą się Adzie, która regularnie przesyła swoje foty i bez której ten blog byłby zdecydowanie bardziej ubogi!

Bike Regards
Karolina

fot. Marcin Śliwiński